Metóda omladenia pleti aplikáciou svetla sa stala jednou z najžiadanejších a najfrekventovanejších zákrokov v poslednom desaťročí. Za svoj čas prešla vývojom, zdokonalením, ale podstata zostáva. Zjednotiť farebný tón a vypnúť pleť. Maximum efektu sa dnes dosahuje najmä synergickým pôsobením viacerých zdrojov žiarenia.

3D metóda rejuvenizácie pleti je formou ošetrenia zameranou na 3D, teda trojdimenzionálne vylepšenie vzhľadu. Ide teda nielen o plošnú korekciu nedostatkov (cievok, pigmentácií), ale aj o zlepšenie hĺbky kože – nezrovnalostí kožného povrchu, teda predovšetkým vypnutie vrások. Ako prvá forma sa využívala kombinácia pulzného svetla, diódového či NdYag laseru a laseru s hlbším prienikom do tkaniva. Rozhodne teda ide o viacúrovňové ošetrenie pleti počas jedného sedenia. Veľmi úspešne sa využíva kombinácia s mikrodermabráziou a LED lampami.

4D ošetrenie je spojené s jemným frakčným resurfacingom na dosiahnutie výraznejšieho a stabilnejšieho efektu. Základom je prednostne pulzné svetlo a jeho kombinácie s inými ošetreniami.

ALA/PDT je fotodynamickou terapiou. WR fotorejuvenizácia „wrinkle reduction treatment“ (WR fotorejuvenizácia) je ošetrenie zamerané na korekciu vrások. Využívame kombináciu fotospreja (0,5 % enkapsulovaná ALA inkorporovaná do lipozómov) a pulzného svetla. Na rozdiel od predchádzajúcich ošetrení, kde princíp je založený na fyzikálnej reakcii, WR fotorejuvenizácia pracuje na fotochemickej reakcii. Energia sa cielene dostáva do hlbších vrstiev tkaniva, kde dochádza k zmene kolagénnych vlákien, deštrukcii poškodených vlákien a formovaniu nového kolagénu podporením aktivity fibroblastov. Výsledkom je spevnenie kože, zvýšenie jej elasticity a redukcia vrások.