Plasma IQ

Koža okolo očí sa v priebehu rokov mení a stráca sa prirodzená elasticita. Kruhy pod očami a klesajúce očné viečka sú jasným dôkazom nielen o bezsenných nociach alebo prepracovaní, ale aj o prvých dôkazoch starnutia pokožky. Náš pohľad už nevzbudzuje takú radosť, ako kedysi. A hoci nevieme zastaviť čas, máme šikovné riešenie na obnovenie atraktívnosti pohľadu, mladého vzhľadu a sebavedomia.

Kontraindikácie

Tehotenstvo, dojčenie, nábeh na keloidy, infekcia kože, otvorené kožné lezie.

Priebeh zákroku

Procedúra pozostáva z vytvorenia malých bodov na povrchu kože plazmou generovanou z plazmového zariadenia IQ, každý vo vzdialenosti asi 0,5 mm od seba, čo umožňuje zachovať dokonalú plastickosť pohybu očného viečka až do konca procedúry. Každý z týchto bodov spôsobuje odparovanie epidermis bez poškodenia bazálnej vrstvy dermis bez krvácania a bez poškodenia okolitých tkanív. Zákrok trvá asi 20 minút a sublimačné body s priemerom menším ako 1 mm trvajú až týždeň.
Prístroj Plazma IQ umožňuje vykonať zákrok očných viečok pri zachovaní plnej pohyblivosti počas liečby a po ňom. Liečba nespôsobuje zápal a nekrózu okolitých tkanív. Pred zákrok je aplikované lokálne anestetikum na ošetrovanú oblasť.

Pokyny po zákroku

Po procedúre na koži sa nachádzajú malé škvrny, ktoré trvajú 5-7 dní.
V 2. a 3. deň môže dôjsť k miernemu opuchu ošetrenej oblasti. Po odstránení chrasty môže byť koža mierne červená po dobu 1-2 týždňov. Počas tohto obdobia je vhodné používať krém na urýchlenie regenerácie pokožky.

Opakovanie zákroku

Na rozdiel od mnohých iných procedúr, už jedna procedúra dosiahla výsledky u väčšiny klientov. Vo väčšine prípadov sú potrebné 3 ošetrenia s mesačným intervalom.